Zrušení termínů očkování

centrální registr očkování proti COVID-19

Zrušení termínů očkování

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

SZÚ stornoval seniorům termíny očkování. Chybí vakcíny

Státní zdravotní ústav (SZÚ), který funguje jako očkovací místo, stornuje všechny své termíny od 8. února na očkování pro seniory starší 80 let, kterým se podařilo přihlásit do rezervačního systému. Jako důvod uvedl nižší dodávky vakcín, které avizovalo ministerstvo zdravotnictví. Podle šéfa resortu Jana Blatného (za ANO) jde však o chybu očkovacího místa.

„Slyšel jsem o tom, ale není to problém centrálního systému. Muselo o tom rozhodnout očkovací místo. Jestli šlo o termíny, které byly s nějakým delším časovým odstupem, což jsme nedoporučovali, a teď zjistili, že na to nebudou mít vakcínu, mohlo se to stát,“ řekl Novinkám.

„Z mého pohledu je to chyba toho očkovacího místa,“ vzkázal na adresu SZÚ Blatný. Podle ministra by se měly termíny zájemcům nabízet maximálně s předstihem jednoho až dvou týdnů.

Rezervace termínů pro očkování byly oficiálně zahájeny v pátek 15. ledna, kdy se lidé mohli zaregistrovat na webu a rezervovat si případný vypsaný termín. Zbytek veřejnosti se měl začít registrovat 1. února, ale po oznámení o snížení dodávek premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že to nyní považuje za zbytečné.

Ústav nepočítal s omezením dodávek

V den spuštění rezervačního systému se totiž zároveň objevily první informace o omezení dodávek vakcín od společnosti Pfizer, které kvůli zvýšení výrobních kapacit potrvá do poloviny února.

Podle mluvčí ústavu Kláry Dolákové však zařízení po celou dobu vycházelo z počtu dodávek, které mělo přislíbeno, a jakmile se objevily informace o jejich krácení, termíny se začaly rušit. „V rámci rezervačního systému byly dočasně stornovány rezervace od 8. února 2021, přesný počet zarezervovaných termínů nám není znám,“ řekla Novinkám.

Dále uvedla, že vzhledem k omezení počtu dodávek vakcín v příštích týdnech, které bylo signalizováno ze strany resortu, bylo zároveň dočasně pozastaveno přihlašování do rezervačního systému.

V případě, že by došlo ke změně, nabídne podle jejích slov ústav okamžitě volné termíny. „Figurujeme v tom jenom jako ten, kdo očkuje, a nikoli spravuje rezervačním systém,“ dodala Doláková.Státní zdravotní ústav se v médiích v souvislosti s očkováním již objevil. Zařízení se zhruba 450 zaměstnanci dostalo koncem loňského roku 975 dávek vakcíny proti covidu-19 a pokyn, aby očkovalo co nejrychleji. Z toho důvodu však podle Seznam Zpráv dostali vakcínu i zaměstnanci a jejich příbuzní. Kvůli postupu při očkování následně rezignoval jeho ředitel Pavel Březovský.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/szu-stornoval-seniorum-terminy-ockovani-chybi-vakciny-40348887

 CHYBÍ VAKCÍNY COVID OČKOVÁNÍ STORNO SZU TERMÍNŮ ZRUŠENÍ OČKOVÁNÍ

 

4 Odpovědi

 1. Anna napsal:

  Nechápu jak to bude s 2 vakcínou očkování,když byla zrušena 2 dávka která měla bát 11.2 a má to nějaký negativní dopad?

 2. Anna Kalátová napsal:

  Nechápu jak to bude s 2 vakcínou očkování,když byla zrušena 2 dávka která měla bát 11.2 a má to nějaký negativní dopad?

 3. Zdeněk Měkuta napsal:

  Je mi 75,mám leukémii a čekám již 2 měsíce na registraci na očkování, abych mohl podstoupit léčbu chemoterapií, která spěchá. Od 1.3. se mohu registrovat,ale bohužel musím čekat až přijdu na řadu. Kde bych mohl dostat vakcínu co nejdříve,abych mohl podstoupit léčbu? U praktického lékaře je bohužel očkování jen Astrou Zenekou,která se má po 2. očkovat až po 3 měsících,aby měla dostatečnou účinnost.
  Toto časové období je pro mne moc dlouhé, dle mého lékaře je rychlé očkování prioritou.Navíc nevím,kdy bude praktická doktorka moci začít očkovat. Četl jsem, že takto rizikoví pacienti mají možnost se někam obrátit, bohužel nevím kam. Mohli byste mi prosím pomoci s naočkováním.Děkuji předem. Zdeněk Měkuta

 4. ,Vzhledem k tomu, že jsem v měsíci únoru prodělala Covid 19, a byla jsem na očkování objednána na 11.3.21, bylo mi doporučeno odložit očkování na květen . Nevím, jak termín zrušit. Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *