Registrace seniorů online

centrální registr očkování proti COVID-19

Registrace seniorů online

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Registrace očkování pro seniory online COVID-19

Hlavním problémem v plánu očkování je registrace seniorů online, varují odborníci

Hlavním nedostatkem navrhovaného očkovacího postupu z dílny ministerstva zdravotnictví je registrace lidí nad 80 let k očkování proti covidu online. Ve své analýze chystaného ministerského metodického pokynu k očkování to ve středu uvedlo Centrum pro modelování biologických a společenských procesů (BISOP). Doporučuje, aby seniorům kvůli očkování zavolal praktik a dostali dopisy s vysvětlením.

Posílit by se měla informační koronavirová linka 1221.

Riziko úmrtí na covid v Česku je podle centra možné snížit o dvě třetiny, pokud se podaří lidi nad 80 let a seniory z domovů rychle naočkovat.

„Na 440 tisíc občanů je starších 80 let. Téměř polovina úmrtí na covid se odehrála v této skupině. Čím dříve dojde k očkování této skupiny, tím rychleji si oddechnou senioři, rodiny, nemocnice i zbytek společnosti,“ uvedlo centrum.

Podle jeho odhadů dvě třetiny loňských obětí koronaviru byly v domovech důchodců a mezi lidmi nad 80 let, kteří v zařízeních nežijí. „Díky brzkému naočkování – pokud ho budeme schopni provést – snížíme riziko úmrtí přibližně o dvě třetiny,“ píše BISOP.

Registrace seniorů online

Ministerstvo zdravotnictví představilo svůj materiál s názvem „Metodický pokyn k očkování“ v úterý. Vakcinaci v něm dělí do tří fází. První fáze I.A připadá na leden a únor. Očkovat se mají senioři nad 80 let, obyvatelé a personál domovů seniorů, postižení z ústavních zařízení a zdravotníci, kteří se starají o pacienty s covidem. Osmdesátníci a starší by se měli od 15. ledna přes internet zaregistrovat. Zapsat je mohou i jejich blízcí či pečovatelé, případně mohou zavolat praktikovi.

Centrum ve své analýze chválí v pokynu upřesnění přednostních očkovaných skupin. Podle něj je ale nutné, aby vakcínu skutečně měli nejdřív ti nejpotřebnější. Poukazuje na to, že ze zhruba 15 200 naočkovaných dávek jich lidé nad 65 let dostali asi 2060.

Centrální registr očkování COVID-19. A registrace očkování online.

Za hlavní nedostatek v očkovacím plánu označují experti registraci seniorů online. Míní, že zvýhodňuje technicky zdatnější starší lidi a pravděpodobně i bohatší. Internet podle statistiků nikdy nepoužily téměř dvě třetiny Čechů a Češek nad 75 let. Celkem je jich 525 400. Žádnou zkušenost s internetem nemá ani 30 procent lidí mezi 65 a 74 lety, je jich 385 100.

Bez aktivního kontaktování seniorů nevěříme tomu, že je realistické proočkovat 70 procent nebo i více osob starších 80 let, jak je stanoveno ve vládní strategii. A vlastně ani 70 procent osob starších 65 let, které mají být očkovány ve fázi I.B a do léta,“ píše centrum. Podotýká, že podle plánovaných dodávek bude mít Česko do konce února dostatek dávek, aby naočkovalo 90 procent lidí ze skupiny I.A.

Linka 1221

Podle centra by v seniorské věkové skupině bylo lepší přímé oslovení s nabídkou očkování. BISOP doporučuje, aby člověku nad 80 let zavolal praktik. Lékaři by za to měli dostat peníze. Telefonát by měl doplnit i dopis s vysvětlením a základními informacemi, a to třeba od krajského úřadu. Posílit by se měla informační linka 1221 a vyškolit pro práci se seniory by se měli operátoři. Zvážit by se mohlo i zřízení krajských informačních linek.

Podle ministerského návrhu by od února do června měla pokračovat očkovací fáze I.B. Zhruba 3,5 milionu lidí by šlo na řadu podle svého věku, zdravotního stavu a profese. Spadají sem i lidé nad 65 let. Od července by pak nastala fáze II, kdy by se mohli nechat naočkovat ostatní zájemci.

Metodický pokyn velkou část odpovědnosti za očkování přenáší na kraje. Ty budou muset podle BISOP zajistit, aby se v lednu a únoru vakcína dostala hlavně k seniorům a od března byly dostatečné očkovací kapacity. V lednu by mělo stačit 33 očkovacích center, která by šest dnů v týdnu denně očkovala 500 lidí. V květnu by bylo potřeba 170 středisek, uvádí BISOP.

Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP je nezisková organizace, která se věnuje výzkumu a matematickým modelům lidského chování. Soustřeďuje se na epidemie a jejich dopady na společnost. Výsledky mají pomoci při přijímání opatření. Centrum navazuje na jarní Iniciativu Model antiCovid-19. Výzkumný tým tvoří dvě desítky vědkyň a vědců.

ZDROJ: CTK https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-v-cesku-ockovani-vakcina-seniori_2101062029_ako

 

18 Odpovědi

 1. mám 82 roků ráda bych zaregistrovala na očkování COVID 19

 2. Míla napsal:

  Dobrý den, prosím Vás, kdy mohu zaregistrovat 80-ti letou maminku na očkování Covid 19 a očkování bude u našeho obvodního lékaře nebo někde v očkovacích zařízeních nemocnic?
  Děkuji

 3. Pavlína Soukupová napsal:

  Dobrý den kdy a kde mohu nechat zaregistrovat tatínka věk 80.let na očkování Covid 19.Jsme z Mostu. Děkuji.

 4. Keltner Jiří napsal:

  Prosím, kde zaregistrovat manžela 83 let na covid 19 Děkuji

 5. Petr Hlavsa napsal:

  Prosím, o sdělení, kde a kdy se mohu v Praze přihlásit na očkování proti Covidu. Jsem stár nad 80 let. Děkuji za jakoukoliv aktuální zprávu. Hlavsa

 6. Marcela Kolářová napsal:

  maminka má 93 let, navštěvuje denní centrum Charity Ostrava , kde mají i ubytovací středisko. tam se očkovat bude a proč se nemohou naočkovat i senioři využívající denní stacionář . Kde registrovat k očkování.

 7. Leo Beran napsal:

  Samé otázky, žádné odpovědi!!!! Debilové politici!!!

 8. Ostrochovský Vladimír napsal:

  ¨17.8.2021 dosáhnu věku 80 let, jsem léčen na rakovinu a zvýšenou hladinu cukru. Prosím o informaci do jaké kategorie budu zařazen a kdy můžu žádat o registraci,
  děkuji a jsem s pozdravem.

 9. Helena Ingrišová napsal:

  Mamince je 93 roků rada bych ji zaregistrovala na očkování Covid.

 10. iva napsal:

  už 30 min. hledám co dělat s pin2, kde nic tu nic

 11. Jan Kvapil napsal:

  Dobrý den,1.2.2021 mi bude 80 let.Mohu se objednat na očkování již nyní,nebo až po 1.2.21? Při vyplňování registrace se mi po zadání r.č. objeví sdělení, že nemohu být registrován.Ptám se proto,že v mimopražské oblasti to jde,dokonce jsou senioři r.nar. 1941 vyzváni k registraci.
  Děkuji za odpověď

 12. Jaroslav Malý,Kolín II.Rimavské Soboty 824 napsal:

  Prosím o sdělení,kdy a jakým způsobem se dozvím datum očkování.Jsem zaregistrován pro nemocnici Kolín,byl mi určen PIN2 ale datum nesdělen.Mé tel.číslo je součástí registrace.Děkuji za zprávu.

 13. Ludmila Pospíšilová napsal:

  Dobrý den,
  1.3.2021 jsem zaregistrovala na očkování v nemocnici Kroměříž. Dodnes mi nepřišel pin2. Nevím jestli registrace proběhla v pořádku. Registrace zní na jméno Pavel Pospíšil, Těšnovice 142,76701 Kroměříž, číslo pojištěnce 410826062. Zdravotní pojišťovna MV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *