PODROBNÝ NÁVOD očkování proti COVID-19 Centrální rezervační systém krok za krokem

centrální registr očkování proti COVID-19

PODROBNÝ NÁVOD očkování proti COVID-19 Centrální rezervační systém krok za krokem

NÁVOD, jak se objednat na očkování

Česká republika v pátek spouští jeden z nejdůležitějších systémů ve své historii. Portál registračního systému, který bude pro veřejnost dostupný od pátku 15. ledna, lidé naleznou na stránkách ministerstva zdravotnictví nebo přímo na adrese https://registrace.mzcr.cz/. Objednávat se od pátku ale zatím budou moci jen senioři nad 80 let.

Redakce TN.cz vám nyní přináší podrobný návod, jak postupovat krok za krokem při registraci. V galerii na konci článku naleznete k návodu i obrazové podklady.

1. Otevřete si stránku centrálního registračního systému (viz odkaz uvedený v prvním odstavci). Před vámi budou v barevných rámečcích tři možnosti, a to objednání na antigenntí testy, objednání na PCR testy a objednání na očkování.

2. Kliknutím na rámeček si zvolte možnost očkování. Do kolonky, která se zobrazí, vyplňte své telefonní číslo a potvrďte tzv. captcha. Jednoduše kliknete na prázdný čtvereček, kde se vzápětí objeví zelená fajfka s nápisem nejsem robot. Díky tomu systém pozná, že se jedná o skutečného člověka. Pak kliknete na tlačítko Odeslat.

3. Vzápětí vám přijde SMS s PIN kódem na vaše telefonní číslo. Opíšete ho do volné kolonky, kterou máte před sebou, a kliknete na tlačítko Potvrdit.

4. Potvrzením PIN kódu se dostanete do registračního formuláře, ve kterém vyplníte všechny požadované údaje, tedy jméno, příjmení, číslo pojištěnce a z nabídky si vyberete zdravotní pojišťovnu.

Před vámi je i dotazník týkající se vašeho zdravotního stavu. Naleznete v něm několik možností. Pokud se některé z nich týkají i vás, například pokud máte cukrovku nebo jste po transplantaci orgánu, políčka zaškrtnete. Pokud nemáte žádný z výčtu zdravotních problémů, nezaškrtnete nic.

Na konci formuláře musíte zaškrtnout čestné prohlášení o tom, že jsou vyplněné údaje pravdivé. Poté kliknete na tlačítlo Odeslat žádost.

5. V tuto chvíli jste odeslali požadavek na registraci k očkování. Termín si nemusíte zarezervovat ihned, můžete to udělat i později na adrese reservatic.com/ockovani.

Pokud si chcete zarezervovat termín ihned, klikněte na nápis Rezervace termínu. Vzápětí vám bude odeslán na vaše telefonní číslo další PIN kód s šesti číslicemi. Před vámi se objeví rezervační formulář, kam musíte pro přihlášení vyplnit vaše číslo pojištěnce a opsat PIN, který vám před chvílí přišel v SMS.

Poté znovu odfajfkujte captcha, aby systém opět věděl, že nejste robot a klikněte na tlačítko Pokračovat na rezervační stránku.

6. Před vámi je rezervační kalendář. Vyberte si měsíc, den i přesný čas tím, že vždy kliknete na dané políčko. Poté potvrďte rezervaci a opět captcha.

7. V tu chvíli máte zarezervovaný termín. Pod potvrzením můžete vidět termín a podrobnosti o prvním kole očkování, kde dostanete první dávku, a o druhém kole (u toho se termín vytvoří automaticky). Zároveň tam naleznete i přesný termín, do kdy je možné rezervaci zrušit, pokud si to rozmyslíte.

8. Pokud jste předtím vyplnili vaši e-mailovou adresu, přijde vám potvrzení o rezervaci i na e-mail. Potvrzení si můžete rovněž uložit nebo rovnou vytisknout kliknutím na tlačítko Tisk do PDF.

Certifikát o provedeném očkování proti COVID-19

Certifikát o provedeném očkování proti COVID-19

ZDROJ: https://tn.nova.cz/clanek/rezervacni-system-krok-za-krokem-navod-jak-se-prihlasit-na-ockovani.html

Zdroj: Getty Images, Ministerstvo zdravotnictví ČR

 

7 Odpovědi

 1. Alena Černá napsal:

  Je mi 82 let a chci se nechat naočkovat proti covid 19

 2. Dobrý den chci objednat rodiče na očkování děkuji
  Horký

 3. Milan Pospíšil napsal:

  Dle Návodu jak a kde se očkovat jsou uvedeny tyto kroky: klikněte na jeden vámi zvolený barevný rámeček a následně do zobrazeního okénka uveďte svůj telefon. Kliknul jsem na očkování, ale žádný rámeček na požadovaný telefon se neobjevil, takže jsem skončil u neúspěšné registrace.

  V čem je problém ?

 4. M. Stejskalová napsal:

  Prosím, kam si má moje 85letá teta zavolat kvůli zarezervování na vakcinaci covid 19 ? Bydlí v Olomouci-Chválkovicích, a její praktická lékařka vakcinaci neprovádí. Děkuji Stejskalová

 5. Samé řeči o očkování ale jak se zaregistrovat se nikde člověk nedoví. Je mi 70 a víc. Mám astma. Co byste mě poradili, ale konkrétně. Moje praktická lékařka prý neví jestli bude očkovat

 6. Jitka Svobodová napsal:

  Dobrý den, mám platnou registraci, ale musela jsem zrušit rezervaci očkovacího termínu z pracovních důvodů. Nyní mě očkovací portál hlásí, že nemám uvolnění pro možnost rezervace termínu. To pro mě znamená, že není vakcína nebo, že se mám někde znovu nahlásit. Poraďte mi prosím, co mám dále udělat. Děkuji.

 7. David napsal:

  Dobrý den nejde mi to zaregistrovat dělal jsem to podle návodu zadal jsem svoje telefoní číslo a nic to nedělá můžete mi prosím poradit děkuji David Sochor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *