Očkování učitelů proti COVIDU

centrální registr očkování proti COVID-19

Očkování učitelů proti COVIDU

Nejprodávanější zboží:

       
České roušky 50 ks   České FFP2 respirátory   Antigenní RychloTEST    Angigenní test ze slin   
České roušky a FFP2 respirátory

Česko chce naočkovat učitele. Registrace začne 1. března

V ten samý den, kdy by do škol měly nastoupit závěrečné ročníky a začít testování žáků, by se měla také otevřít registrace na vakcínu pro všechny učitele. Tedy v pondělí 1. března. O dobrovolném očkování učitelů se podle informací Seznam Zpráv rozhodlo na středečním Ústředním krizovém štábu.

„Ano, učitelé se budou moci od 1. 3. registrovat k očkování,“ potvrdil Seznam Zprávám hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Termín Seznam Zprávám potvrdil také Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a člen Centrálního řídicího týmu, který se spolupodílí na provozu registračního systému.

I šéf Asociace krajů, jihočeský hejtman Martin Kuba, potvrdil, že debata o očkování učitelů se intenzivně vede. Ostatně byla to jedna z podmínek, kterou si hejtmani kladli za žádost o vyhlášení nouzového stavu směrem k vládě.

„Podle mého názoru by se mělo začít s očkováním učitelů podle věku – od nejstarších,“ řekl Kuba.

Nedůvěra k vakcíně AstraZeneca

Podle informací Seznam Zpráv se zvažuje, že pro pedagogy bude určena vakcína od firmy AstraZeneca. Potvrdil to hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Ano, AstraZeneca pro učitele. Problém ale je, že vakcína má takové promo, že ji nechtějí senioři, ale jak jsme zaznamenali, tak ani učitelé z našeho kraje z toho nejsou nadšeni,“ řekl Seznam Zprávám Netolický.

Vakcíny od AstraZeneky by měl Pardubický kraj obdržet příští týden. „Ale nevíme, komu to dáme. Problém vakcínu udat mají i ty kraje, které dostaly mimořádnou dodávku. Stěžovaly si, že vakcínu nikdo nechce,“ doplnil.

To přiznává i hejtman Kuba, podle něj musí ministerstvo zdravotnictví vyřešit, jak s AstrouZenekou postupovat. „Protože se po mediálních výstupech ukazuje, že ji senioři ne vždy chtějí. Mohla by se tak používat pro mladší ročníky, což jsou teď pedagogové,“ uvedl.

Podle klinických studií je účinnost vakcíny AstraZeneca nižší než účinnost očkovacích přípravků konkurenčních firem. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ale ve středu řekl, že k obavám z této očkovací látky není důvod. Podle něj je spolehlivá a chrání očkované před závažným průběhem nemoci a úmrtím.  ZDROJ: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/registrace-ucitelu-k-ockovani-zacne-1-brezna-nabizi-se-astrazeneca-142986
 

Plaga: Učitelé se asi od března budou moci očkovat proti covidu

 

9 Odpovědi

 1. Alena napsal:

  Od kdy se mohu zaregistrovat k očkování. Jsem učitelkou na základní škole.

 2. Alena napsal:

  Prosím můžete mi sdělit, kdy se mohu zaregistrovat k očkování. Jsem učitelka na ZŠ.
  Děkuji

 3. RADEK NOVÁK napsal:

  Mohu se zeptat, přihlásil jsem se jako učitel, prošel 1 PINEM a čekám na 2 PIN, ale v PC MĚ TO ZMIZELO.

  Co mám dělat?

 4. Petr Semenec napsal:

  Dobrý den,
  dne 27.2. 2021 jsem se, dle pokynu v rámci procesu prioritizace očkování pedagogických pracovníků Střední průmyslové školy stavební Pardubice, zaregistroval pro očkování proti nemoci COVID¨19, Jelikož jsem dosud neobdržel žádnou informaci o případném termínu (avizovaných 10 dní již uplynulo), sdělte mi, prosím, zda se mám přihlásit opakovaně, případně, byl-li jsem omítnut (je mi 67 let).
  Děkuji za včasnou informaci.
  Mgr, Petr Semenec

 5. Lenka Kuklová napsal:

  Dobrý den. Na PIN 2 čekám již od 27.2. Jsem učitelka a chtěla bych být očkována. Zaregistrovala jsem se v nemocnici v Teplicích.

 6. Liběna Veronáková napsal:

  Dobrý den, zaregistrovala sem se 27.2., už je to 3 týdny a stále čekám na druhý PIN. Jsem učitelka v mateřské škole, které se budou otvírat jako první, proto podle ministerstva by se měli zaměstnanci očkovat přednostně. Je možné se zaregistrovat v jiném okrese když v Českých Budějovicích je to nejspíš v nedohlednu? Děkuji za odpověď. Se

 7. Leona Zemánková napsal:

  Chtěla jsem se zeptat za registrace učitelů na očkování je nějak datově omezen? Od 27.2 do ?
  Děkuji za odpověď

 8. anna jonášová napsal:

  Dobrý den, jsem zaregistrována od poloviny března. Učím na gymnáziu a chci se nechat očkovat. Prosím, je nějaká možnost, jak zjistit, jestli je má registrace platná a očkování reálné ještě před koncem školního roku?
  Děkuji za odpověď.
  an. jonášová

 9. pavel napsal:

  Dobrý den, kdy se můžu nechat zaregistrovat, jsem učitel v autoškole.
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *