Očkování seniorů nad 70 let

centrální registr očkování proti COVID-19

Očkování seniorů nad 70 let

Očkování seniorů nad 70 let – Návod

ECOTEST SALIVA

Očkování pro seniory 70+: Návod, jak se přihlásit.

Očkování proti covidu postoupilo do další fáze. Dneškem mohou termín na „včeličku“ získat lidi nad 70 let, kterých je u nás přes milion. Je registrační systém na takový nápor připraven? A poučil se stát od ledna, kdy registraci seniorů starších 80 let provázela řada problémů? Na to a více se Blesk zeptal vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly (38). A jak to dle prvních údajů z pondělka vypadá, k jistému poučení opravdu došlo.

K očkování proti covidu-19 se dnes mohou přes web ministerstva zdravotnictví začít hlásit lidé nad 70 let. Registrovat se, a v případě dostatku vakcíny si i rovnou rezervovat termín, mohou do očkovacích míst v nemocnicích nebo na dalších místech. Od soboty se do systému mohou hlásit také učitelé, za první den jich to udělalo přes 100 000.

„Prvních 100 000 lidí nad 70 let se zaregistrovalo pro očkování. Děkujeme,“ uvedl v 10:42 na twitteru tým Chytré karantény.

Jak postupovat? Registrace seniorů 70+ na očkování je tu: Jak postupovat? 

✔ Na webu lidé nejprve vyplní telefonní číslo, kam jim přijde SMS zprávou kód. Po jeho zadání se mohou k očkování registrovat.

✔ Formulář vyžaduje vyplnění jména, adresy, kódu zdravotní pojišťovny a čísla pojištěnce, které u českých občanů odpovídá rodnému číslo.

✔ Vyberete si také ze seznamu očkovacích míst to, kde se chtějí nechat očkovat. Až bude na jejich preferovaném místě volný termín, přijde druhá SMS zpráva s kódem, který umožní termín zarezervovat.

✔ Od odeslání zprávy je třeba kód využít do 72 hodin.

✔ Další variantou registrace je telefonát na linku 1221.

Vládní zmocněněc Dzurilla: Nechali jsme navýšit kapacity

Blesk: Při lednové registraci seniorů nad 80 let byl problém se zasláním PIN kódů. Ten buď chodil pozdě, nebo vůbec. Jak máte vyřešeno toto?

Vladimír Dzurilla: Je to nastaveno tak, jak to bylo minule. Máme vysoutěženou firmu ATS Praha, která toto celé pro nás řeší, a ano, nechali jsme navýšit kapacity. A to už od soboty, kdy se mohou registrovat na očkování učitelé, takže situace by se neměla opakovat.

Bude tedy fungovat systém bez problémů?

Kromě velkého zátěžového testu probíhal také bezpečnostní test. A já věřím, že systém to zvládne, protože jak jsme to navrhovali a průběžně testovali, tak jsme vychytali všechny mouchy. Stránka by tedy měla normálně fungovat.

Co se v registračním systému změnilo?

Přidali jsme několik nových funkcí, ale pro občana se nic nemění. Jedině to, že systém pustí občany z kategorie 70+. Bez ní by se totiž nemohli tito lidé hlásit. Program je rozšířen o validaci rodných čísel spadající do této kategorie.

Jaké další nové funkce má?

Měli jsme více požadavků, a to jak z očkovacích center, tedy z krajů, pak z ministerstva zdravotnictví a také od nás vývojářů. Všechny mouchy jsme vychytali. Kromě kategorie 70+ to je přidání a propojení s praktiky a učiteli. Pedagogové se totiž mohou registrovat pomocí unikátního kódu, který jim dalo ministerstvo školství.

Nadále tedy platí, že občan bude muset vyplnit registraci a přihlásit se v několika krocích?

Ano, je to tak, v tom systému se nic jiného nezměnilo. Není ale důležité být prvním registrovaným, pořadí se totiž bude určovat podle věku.

„Termín nemůžeme ovlivnit“

Očkování seniorů nad 70 let – Návod Pro registraci bude nadále nutné potřebovat PIN kód, který přijde na zadané telefonní číslo?

Přesně tak, číslo bude nutné opět zadávat na začátku registrace, a pokud to celé občan projde, tak na konci mu na to samé telefonní číslo přijde potvrzení, případně výzva k dostavení se na očkování.

A kdy dostanou první lidé nad 70 let termín?

Bude záležet na dostupnosti vakcíny v jednotlivých očkovacích centrech. To my už nemůžeme ovlivnit.

Jak na rezervaci termínu očkování?

Jak na rezervaci termínu očkování? | Inforgrafika Blesku

ZDROJ https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/670961/ockovani-pro-seniory-70-navod-jak-se-prihlasit-jiz-100-tisic-lidi-se-registrovalo.html

 1.3. NAD 70LET NÁVOD OČKOVÁNÍ COVID 70LET OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU OČKOVÁNÍ SENIORŮ OČKOVÁNÍ UČITELŮ

 

36 Odpovědi

 1. Pavel Pojezny napsal:

  Chci se nechat očkovat proti Covidu 19.

 2. Jana Staňková napsal:

  Na základě neúplných informací,jsem se zaregistrovala do centrálního registru na očkování v kategorii 70+.Nyní jsem se dozvěděla,že je možno registrovat se přímo u svého praktického lékaře.Je možno první rezervaci zrušit a zaregistrovat se u něj?Děkuji .

 3. Jiří Klimeš napsal:

  Na jaké číslo bych mohl zavolat v případě, že bych se nechal ockovat u praktického lékaře a ne přes centrální systém třeba v nemocnici. Třebas u praktického lékaře bych to měl dřív. Jsem v rizikové skupině ale centrální systém to neví. Pamatovali jste i na to. Děkuji za odpověď.

 4. Zuzana Roučková napsal:

  Prosím o informaci jak dlouhá může být odezva zaslání pin2 po úspěšné registraci na očkování. Nebo je nutno provádět registraci 70+ opakovaně ?

  • Dobrý den,registrovala jsem se 10.3.21 v Liberci.Kdy mohu očekávat zaslání Pin 2 na očkování.Děkuji za odpověď.Filipiová Blanka

  • Zdeněk Večeřa napsal:

   Registroval jsem se před cca 14 dny přes linku 1221, ovšem pin2 pro rezervaci jsem doteď nedostal. Manželka je mladší a je už oočkovaná, bylo to ve stejnou dobu a na stejné očkovací místo také přes 1221. Mám se přihlásit znovu? Oba jsme 70+. Nebo kde si mám zjistit, že mne skutečně zaregistrovali. Děkuji za odpověď.

 5. Jan Dvořák,Trávník 19 Přerov 75002 napsal:

  Je možné se odhlásit z očkování na COVID-19 a jakým způsobem

  • Chocholova Alena napsal:

   Jsem uz ockovana prvni davkou vakciny Moderna a mam termin 27.4. na druhou davku. Uz dvakrat jsem ale dostala esemeskou zpravu na volny termin CPOJ 47x23xx6 do 10.4.21 PIN 2 682341. Volala jsem na linku1221 a chtela rezervaci zrusit. No ale dnes 7.4. ni prisla opet nova rezervace. Prosim tedy o jeji zruseni. Dekuji Chocholova mail: chocholu@seznam.cz tel. 721352800

 6. Zdeňka Květoňová napsal:

  Dne 1. 3.2021 v 6.53 jsem se zaregistrovala na očkování pod kódem 833957 na centrálním registru MZCR a to do Českých Budějovic (Výstaviště) do dnešního dne jsem nedostala tj. 10.03.2021 žádnou odezvu na termín očkování. Jak je to možné. Čekám již 10 dní na termín.

 7. Eva Macků napsal:

  Několikrát jsem slyšela od ministra zdravot., že senioři nad 70+, budou mít přednost, pokud mají nějaké nemoci.
  Moje prakt.lékařka mi řekla, že to
  Řazení nezohlednuje můj stav.
  Jsem po operaci rakoviny a následném ozařování ve 4/2019
  Při registrací na očkování ani není kolonka pro uvedeni zdr.handicapu-,snížená imunita.
  To se nekoresponduje s tím,co uvádí MZDR. Jak to tedy je?

 8. JUDr. Josef Gehringer napsal:

  Dobrý den, je registr veřejně přístuný? Je možné nahlédnutí do registru?

 9. Zdeněk Veselý napsal:

  Očkování seniorů proti Covidu

 10. Jan sýtař napsal:

  již jsem se zaregistroval ihned po otevření 70+ a přišel mě akorát že jsem registrován ale již žádný termín a nic dalšího také nic .Tak se ptám jak to bude pokračovat dál kdy mě přijde čas očkování

 11. Marie Nová napsal:

  Dobrý den,
  Prosím o informaci jak dlouhá může být odezva zaslání pin2 po úspěšné registraci na očkování. Nebo je nutno provádět registraci 70+ opakovaně ? Zaregistrování bylo provedeno 01.03.2021

  • Ing.Jiří Zít napsal:

   Dobrý den,
   nevím,jsestli píšu dotaz na správné místo. Jen jsem v panice registroval
   manželku opakovaně. Už mě překvapila jiná grafická podoba při přihlašování
   a hlavně to, že mi nebylo sděleno že je již registrovaná a to,že má čekat,
   jak je uvedeno v SMS . Děkuji za případné vysvětlení. Jiří Zít

 12. Miroslava Holasová napsal:

  dobrý den, chtěl bych zrušit registraci očkování covid, registraci mám u Sv. ANNA. Co proto mám udělat? Děkuji předem za nápovědu. Chci se registrovat u svého ob. lékaře.

 13. Zdeněk Šťastný napsal:

  Vážení, Nezaregistroval jsem sms s PIN 2. Prosím o informaci, jak postupovat dál.

 14. Anna Dumová napsal:

  Jsem zaregistrovná na očkování Covid-19 .Jsem velmi chronicky nemocná a přesto jsem se do termínu nevešla,neboť ve Svitavách se na nemocné lidi vykašlali ,ale především očkovali učitelé,kteří neučí ,myslím tím žáky ve škole.
  Podle čeho se vlastně vybírá,kdo ANO a kdo NE. Známá nad 70 let úplně zdravá jeden den se zaregistrovala ,ten den kdy já a hned za dva dny byla očkováná.
  To se bere podle známostinebo jak si to mám vysvětlit.
  Děkuji.

 15. Jarmila Mrázová napsal:

  Dobrý den, 1.3.2021 jsem se úspěšně zaregistrovala na očkování pro seniory 70+ ale dodnes t.j. 25.3. jsem neobdržela žádný termín.

 16. Jsem žena 71 let marně čekám na termín očkování, již několik krát jsem volala na očkovací centrum FN Motol a pořád mi říkají, že mám čekat !!!! Mám několik rizikových diagnóz – 1 ledvina po Nefrektomii, nemoc jater po 2 žloutenkách A.B, vysoký TK, Diabetes 2.typu + Neuropatie, BMI 39,3, Reumatoidní artritis na Mtx atd, atd…… !!!!!!
  Hlavně, že bylo vyhlášeno, aby se přihlašovali do systému již mladší lidi s rizikovými diagnózami !!!! A co já, kdy budu konečně na řadě ?????? Již jsem na pokraji nervového zhroucení z toho dlouhého čekání, kdo si mne veme na svědomí ?????? Babiš nebo Blatný ?

 17. Macejková jaroslava napsal:

  Je mi 74 let a manželovi taktéž 74,očkování na covid 19 bychom chtěli být v olomouci

 18. Je mi 74 let a manželovi taktéž 74,očkování na covid 19 bychom chtěli být v olomouc, dodávám vyplnění web

 19. Dobrý den registrovala jsem se 3 března a dosud jsem nebyla vyzvána k očkování nevím co se zadrhlo. Dekuji.

 20. Dobrý den prosím o radu registrovala jsem se 3.března adosud jsem nedostala žádnou výzvou k očkování. Děkuji za odpověď.

 21. Nada Přibilova napsal:

  Dobrý den, před 3 týdni jsem se zaregistrovala, přišla my sms s kodem . Prosím Vás kdy přijde druha sms? Děkuji Přibilová

 22. Zaregistroval jsem se dne 3. března, obrdržel jsem PIN 110225, a po zadání mi bylo sděleno, že obdržím PIN 2, kde mi bude sděleno datum a místo očkování. Bylo zde uvedeno upozornění, že odeslání PIN 2 může trvat i několik dnů. Do dnešního dne, tj. 5. dubna, jsem ale ještě nic neobdržel. Mám se znoovu zaregistrovat?
  Děkuji za odpověď.
  Pomahač Václav

 23. Ladislava Svátková napsal:

  Zaregistrovala jsem se hned 1.3. do FN Plzeň tj. před 5ti týdny a žádné pozvání. Je mi 72 let a mám nemocné srdce (infarkt) a vysoký tlak. Co mám ještě udělat abych dostala pozvání, když slyším ,že se očkují už i mladší a relativně zdraví lidé? Děkuji Svátková

 24. jaroslav rexa napsal:

  registroval jsem se s manželkou na +70 1.3.dotal jsem sms,
  vyčkat na zvací…dnes je 6.4 a nic se neděje

 25. rexa jaroslav napsal:

  registroval jsem se s manželkou na +70 1.3.dotal jsem sms,
  vyčkat na zvací…dnes je 6.4 a nic se neděje

 26. JAN VALENTA napsal:

  JSEM PŘIHLÁŠEN NA OČKOVÁNÍ DO NEMOCNICE ÚSTÍ N/O , PŘIŠEL MĚ KÓD , ALE NEMOHU SE S NÍM PŘIHLÁSIT ? CO MÁM DĚLAT ?

 27. Jaroslav Bek napsal:

  Je mi 72 let a 2.3. 2021 jsem se zaregistroval do registru očkování ve Fakultní nemocnici Plzeň a dosud mi žádný termín nepřišel Co mám dělat, mám čekat dál ?

 28. Moravčíková Libuše napsal:

  V době registrace k očkování, 1.3.bylo možné si vybrat ze 3 očkovaných míst. V našem případě jsme tedy vybrali 50 km vzdálený Chomutov. Nyní se otevřelo očkovací místo, v 5 km vzdálených Podbořanech. Můžete nás přihlásit. Moravčíkovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *