Očkování proti covidu začalo

centrální registr očkování proti COVID-19

Očkování proti covidu začalo

očkování proti covidu

Očkování proti covidu je v Česku v plném proudu. Po Babišovi dostal vakcínu i Blatný

V neděli časně ráno se v Česku začalo očkovat proti nemoci covid-19, a to ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích. Aktuálně je k dispozici 9750 dávek vakcíny od firem Pfizer a BioNTech, ty jsou určeny především zdravotníkům a seniorům. Jako první dostal v Ústřední vojenské nemocnici Praha (ÚVN) vakcínu premiér Andrej Babiš (ANO). V Brně byl následně očkován ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Očkování proti koronaviru v Motole

Očkovací látku mají k dispozici pražské nemocnice v Motole, Všeobecná fakultní nemocnice, Ústřední vojenská nemocnice a Nemocnice na Bulovce. V Brně se pak jedná o Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnici u svaté Anny. Každá nemocnice zvládne naočkovat stovky lidí denně. Očkuje se ve dvou dávkách, obvykle do svalu v horní části paže, a to s odstupem minimálně 21 dní.

V pražské Fakultní nemocnici v Motole byl prvním očkovaným proti koronaviru známý chirurg Pavel Pafko. Ten podle svých slov nerozumí té části populace, která váhá s očkováním, řekl před samotným vpichem jehly.

Jediné schválené očkovací sérum

Očkovací sérum firem Pfizer a BioNTech je první a zatím jediné, které Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zaregistrovala pro použití v EU. Další vakcíny nyní posuzuje. Do tuzemska by ještě do konce roku mělo podle Blatného dorazit dalších 20 000 dávek, celkem má Česko zajištěno téměř 12 milionů dávek skoro pro sedm milionů osob. Centrální rezervační systém, který umožní objednat se na očkování široké veřejnosti, by měl být spuštěn od února.

Prezident Miloš Zeman v sobotu vybídl všechny občany, aby se nechali proti covidu-19 očkovat. Jeho výzvu ocenila většina politiků. Opozice v posledních týdnech kritizuje postup vlády při očkování, podle ní kabinet přípravu tak masivní a logisticky náročné akce podcenil.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-cesku-odstartovalo-ockovani-proti-covidu-40346247

 

8 Odpovědi

 1. František Bednář napsal:

  Vážení, registroval jsem se (s obtížemi) a mám PIN 1 (305798) a 2 (579995). V novinách (LN z 15. 1. str. 2) ani z počítače jsem se nedověděl zda jsem registrován a jak budu informován. Je mě 86 let a bydlím v Jihomoravském kraji v okolí Tišnova.

 2. karel kulda napsal:

  Dobrý den.

  Prosím jeli možné u vás provést očkování na koronaviru v tomhle měsíci.
  Jsem u vás v registrován rok 49 .
  Mobil 602367118
  předem děkuji za odpověd Kulda

 3. Eva Felixova napsal:

  Chtěla bych se nechat naočkovat je mi 58 let bydlím v Sokolově kde se mám přihlásit dekuji

 4. Světlana Černá napsal:

  Chci se registrovat na očkování proti covidu jsem Světlana Černá Varnsdorf 40747 mobil 604520546

 5. Jana Chadrabova napsal:

  Dobrý den, měli bychom zájem,jsem necháte o očkovat.Ja u můj přítel.Jana Chadrabova Za pivovarem 774 Golčův Jeníkov 58282
  RC.695930/1250 Pojišťovna VZP. Přítel Martin Barvila adresa stejná narozen 15.7.1954.

 6. helena napsal:

  dobry den mam zlomenou nohu ze ktere mi vycnivaji zeleza muzu se nechat ockovat
  kolem zelez mam zascjlou kuzi kde mi neprosakuje zadnej hnis dekuji

 7. helena napsal:

  Dobry den
  Mam zlomenou nohu kterou mam sesroubovanou zelezem kolem zelez mam zahojenou kuzi kde mi neprosakuje zadej hnis Muzu se nechat ockovat jeste chodim o berlich Dekuji

 8. Jiří napsal:

  dobry den chtěl bysem se očkovat proti COVIDU 19
  mam zajem i moje přitelkyně a pak děti přednosně děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *