Očkovací centrum Praha

centrální registr očkování proti COVID-19

Očkovací centrum Praha

Očkovací centrum pro COVID-19 vznikne v areálu O2 arény. Jedno z velkokapacitních očkovacích center v Praze vznikne v O2 universum v pražské Libni. Na Twitteru to v úterý uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), který se byl na místě podívat. Jeho poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes České televizi řekl, že centrum, v němž by se aplikovaly vakcíny proti covidu-19, by mělo být zprovozněno do konce ledna. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by očkovací centrum mělo vzniknout v prostoru O2 universum, což je novější multifunkční kongresové centrum přilehlé k O2 areně s velkým sálem pro zhruba pět tisíc lidí.

Komplex O2 universum navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50 000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Ministerstvo zdravotnictví dříve dostalo nabídku také v O2 areně nebo do Kongresového centra umístit nemocnici, jež byla nakonec postavena na výstavišti v Letňanech. Tehdejší ministr Prymula v říjnu uvedl, že většina prostoru O2 areny by byla nevyužitelná, neboť jej tvoří ochozy pro diváky.

Ministr Jan Blatný v polovině prosince říkal, že Česko velkokapacitní očkovací centra, jaká mají například v Německu, nepotřebuje. Nicméně regiony už podobné prostory začaly připravovat. Nejdál je zřejmě Brno, které už spustilo zkušební provoz na výstavišti, centrum buduje i Jihočeský kraj.

Podle Blatného se ale mělo očkovat hlavně v nemocnicích a jiné prostory měly být uvolněny až v případě, že tyto přestanou stačit. Velkokapacitní očkovací centra by podle něj stejně vyžadovala přítomnost zdravotníků a dodávky vakcín jsou uzpůsobeny tak, aby to nemocnice stíhaly.

Teoreticky se počítalo například s pražským výstavištěm v Letňanech, kde je nyní k využití připravena záložní nemocnice.

Prymula pro ČT uvedl, že Česko zatím naočkovalo 40 až 50 000 lidí. Ministerstvo zdravotnictví uvádí údaj 19 000. Toho číslo ale aktualizuje pouze jednou týdně ve čtvrtek.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-ockovaci-centrum-bude-v-arealu-o2-areny-40347631

 

6 Odpovědi

 1. Hana Dvořaková napsal:

  Dobrý den již jsem byla očkovat ve VFN , jsem zdravotní sestra a nabizim , že bych chodila očkovat do vašeho nového očkovacích centra . Hezky den Dvořáková tel.číslo 724552996

 2. Mudr Hana Krausová napsal:

  Jsem registrována již 3. tyden, a vzhledem k tomu, že ještě aktivně pracuji ve věku 77 let
  Byla bych ráda , kdybych se dostala brzy do
  pořadí. Pokud by to. bylo možné , ráda bych
  navštivila. Vinohradskou nemocnici.
  Děkuji za brzké provedení očkování.

 3. Jana Králová napsal:

  Dobrý den, jsem zdravotní sestra a nabízím pomoc při očkování v novém očkovacím centru. Mohla bych docházet o víkendech. Děkuji za odpověď Králová ,tel.: 777102425

 4. LETOS MI BUDE 79 LET.

  Jsem seniorka, která pomáhá s výukou vnoučat.

  Bydlím v Praze 7,poblíž výstaviště.

  Budu ráda, když se mi ozvete s registrací.

 5. LETOS MI BUDE 79 LET.

  Jsem seniorka, která pomáhá s výukou vnoučat.

  Bydlím v Praze 7,poblíž výstaviště.

  Budu ráda, když se mi ozvete s registrací.

 6. Jarka Matoušková napsal:

  Dnes jsem byla očkovaná NOC O2, moc děkuji všem, perfektni organizace, velmi milý personál, jsem za to vděčná, jsou super lidi,❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *