Centrální rezervační systém COVID-19

centrální registr očkování proti COVID-19

Centrální rezervační systém COVID-19

centrální rezervační systém

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Ministerstvo zdravotnictví představilo centrální rezervační systém a nový protiepidemický systém PES 2.0

Ministerstvo zdravotnictví představilo nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Jde o systém vycházející ze zkušeností z plošného antigenního testování, jehož cílem je nabídnout zájemcům pohodlnou rezervaci termínů očkování a zároveň zpřístupnit rezervaci očkování v rámci jednotlivých krajů z jednoho místa. V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi protiepidemického systému PES 2.0.

Centrální rezervační systém poskytuje zájemcům možnost registrace a rezervace k provedení očkování. Registrace je online registrační formulář pro osoby indikující jejich zájem a souhlas s očkováním, s nutným vyplněním údajů pro prioritizaci. Z registrace je vypočteno bodové skóre, které spolu s plánem dodávek vakcín určuje, kdy je osoba vyzvána k rezervaci na konkrétní termín.

Rezervační systém může poskytnout rezervaci prvního i druhého termínu současně, a to včetně možnosti změny data i připomínek na jednotlivé návštěvy. To vše na jednom místě. Systém pracuje s dalšími informačními systémy resortu např. ISIN, který je využíván k zaznamenání provedeného očkování a zároveň k vystavení certifikátu o provedeném očkování. Celkové řešení přináší lepší koordinaci a logistiku očkování na celostátní i krajské úrovni. Při přípravě nového systému tým využil zkušenosti s objednávkovým systémem pro testování obyvatel na koronavirus,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Rezervace termínů bude možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému, případně na telefonní lince 1221. K rezervačnímu systému mají možnost vyjádřit své připomínky jednotlivé kraje, kterým byl zaslán, a to do pátku 8.1.

V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi výpočtu indexu rizika protiepidemického systému PES 2.0. Nová verze přináší změnu spočívající v nahrazení parametru relativní pozitivity testů novým parametrem, a to podílem hospitalizovaných nezachycených v komunitě za posledních 14 dní. Tento nový parametr zobrazí podíl hospitalizovaných s COVID-19, kteří byli diagnostikováni až v nemocnici.

„Nový parametr slouží jako indikátor záchytu nakažených a odráží prediktivně její zdravotní dopad. Ostatní parametry indexu rizika zůstávají beze změny,“ zdůraznil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

V druhé verzi PES tak zůstávají základní otázky – Kolik lidí se v poslední době nakazilo?Kolik seniorů se v poslední době nakaziloNarůstá počet nakažených? Dokážeme nakažené účinně a rychle zachytit?. K úpravě metodiky výpočtu tak dochází pouze u jednoho zdrojového ukazatele.

Další důležitou změnu pak představuje fakt, že pokud nebude dosažena úroveň stupně pohotovosti III ve většině krajů, nebude index hodnocen pro kraje. U regionů bude nadále denně zveřejňován jejich vývoj.

Zdroj: MZČR

 

10 Odpovědi

 1. Milan Lapáček napsal:

  Kde naleznu formulář pro přihlášení k očkování proti covidu 19 ?

  • Pavel Jeník napsal:

   Prolistoval jsem stránky ( 2 hoc), n ikde jsem nenašelsránku k přihlášení
   do centrálního registru.Jsem 85 plus.
   Můžete mi poslat adresu webu k přihlášení ( od pátku 15.1.) ?
   Děkuji, Pavel Jeník, Praha -Liboc.
   mob.739 429 219

 2. Pavel Jeník napsal:

  Prolistoval jsem stránky ( 2 hoc), n ikde jsem nenašelsránku k přihlášení
  do centrálního registru.Jsem 85 plus.
  Můžete mi poslat adresu webu k přihlášení ( od pátku 15.1.) ?
  Děkuji, Pavel Jeník, Praha -Liboc.
  mob.739 429 219

  • Strouhalová Jarmila napsal:

   manželovi je přes osmdesát let a nikde jsem nenašla registraci pro přihlášení od pátku 15.1.2021. Dále se chci zeptat od kdy bude a zda bude spuštěna registrace pro seniory nad 65 let- kde to mám hledat.
   mobil 737825423

 3. Milan Říha napsal:

  Nemůžu nalést e-mail k přihlášení na Centrální rezervační systém ! Mám jít k p. Blatnému nebo k p. Babišovi ?

 4. Miloš Ladman napsal:

  Na jakých on-line stránkách najdu formulář k přihlášení k očkování 85+?

 5. MUDr.Fajkusová Eva napsal:

  Jak je možné, že lidé, kteří mají 😯 let nejsou automaticky v registru, když kompletní údaje má zdravotní pojišťovna a bylo by jednoduché seznam zaslat do registrů příslušnému městu. ˇUplně se to vymyká opakovaným informacím, které vydává ministr zdravotnictví. Nechápu jak může dojít k takovému kolapsu.MU

 6. Alena Břízová napsal:

  Jsem imobilní, invalida 3.stupně. Kdy a jak se mohu registrovat a se mnou můj pečovatel?

 7. Alena Břízová napsal:

  Jsem imobilní, invalida 3.stupně. Kdy, kde a jak se mohu registrovat a se mnou můj pečovatel?

 8. Váš „Podrobný návod rezervačního systému krok za krokem“ s uvedenou platností
  dnes 16.1.2021 je nefunkční. Po kliknutí (dle bodu 1. a 2.) na prázdný rámeček se žádná zelená fajfka s nápisem nejsem robot neobjeví a proto není co odeslat.Co s tím? A nebo o víkendu máte víkend?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *