Centrální rezervační systém COVID-19

centrální registr očkování proti COVID-19

Centrální rezervační systém COVID-19

centrální rezervační systém

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Ministerstvo zdravotnictví představilo centrální rezervační systém a nový protiepidemický systém PES 2.0

Ministerstvo zdravotnictví představilo nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Jde o systém vycházející ze zkušeností z plošného antigenního testování, jehož cílem je nabídnout zájemcům pohodlnou rezervaci termínů očkování a zároveň zpřístupnit rezervaci očkování v rámci jednotlivých krajů z jednoho místa. V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi protiepidemického systému PES 2.0.

Centrální rezervační systém poskytuje zájemcům možnost registrace a rezervace k provedení očkování. Registrace je online registrační formulář pro osoby indikující jejich zájem a souhlas s očkováním, s nutným vyplněním údajů pro prioritizaci. Z registrace je vypočteno bodové skóre, které spolu s plánem dodávek vakcín určuje, kdy je osoba vyzvána k rezervaci na konkrétní termín.

Rezervační systém může poskytnout rezervaci prvního i druhého termínu současně, a to včetně možnosti změny data i připomínek na jednotlivé návštěvy. To vše na jednom místě. Systém pracuje s dalšími informačními systémy resortu např. ISIN, který je využíván k zaznamenání provedeného očkování a zároveň k vystavení certifikátu o provedeném očkování. Celkové řešení přináší lepší koordinaci a logistiku očkování na celostátní i krajské úrovni. Při přípravě nového systému tým využil zkušenosti s objednávkovým systémem pro testování obyvatel na koronavirus,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Rezervace termínů bude možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému, případně na telefonní lince 1221. K rezervačnímu systému mají možnost vyjádřit své připomínky jednotlivé kraje, kterým byl zaslán, a to do pátku 8.1.

V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi výpočtu indexu rizika protiepidemického systému PES 2.0. Nová verze přináší změnu spočívající v nahrazení parametru relativní pozitivity testů novým parametrem, a to podílem hospitalizovaných nezachycených v komunitě za posledních 14 dní. Tento nový parametr zobrazí podíl hospitalizovaných s COVID-19, kteří byli diagnostikováni až v nemocnici.

„Nový parametr slouží jako indikátor záchytu nakažených a odráží prediktivně její zdravotní dopad. Ostatní parametry indexu rizika zůstávají beze změny,“ zdůraznil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

V druhé verzi PES tak zůstávají základní otázky – Kolik lidí se v poslední době nakazilo?Kolik seniorů se v poslední době nakaziloNarůstá počet nakažených? Dokážeme nakažené účinně a rychle zachytit?. K úpravě metodiky výpočtu tak dochází pouze u jednoho zdrojového ukazatele.

Další důležitou změnu pak představuje fakt, že pokud nebude dosažena úroveň stupně pohotovosti III ve většině krajů, nebude index hodnocen pro kraje. U regionů bude nadále denně zveřejňován jejich vývoj.

Zdroj: MZČR

 

13 Odpovědi

 1. Milan Lapáček napsal:

  Kde naleznu formulář pro přihlášení k očkování proti covidu 19 ?

  • Pavel Jeník napsal:

   Prolistoval jsem stránky ( 2 hoc), n ikde jsem nenašelsránku k přihlášení
   do centrálního registru.Jsem 85 plus.
   Můžete mi poslat adresu webu k přihlášení ( od pátku 15.1.) ?
   Děkuji, Pavel Jeník, Praha -Liboc.
   mob.739 429 219

 2. Pavel Jeník napsal:

  Prolistoval jsem stránky ( 2 hoc), n ikde jsem nenašelsránku k přihlášení
  do centrálního registru.Jsem 85 plus.
  Můžete mi poslat adresu webu k přihlášení ( od pátku 15.1.) ?
  Děkuji, Pavel Jeník, Praha -Liboc.
  mob.739 429 219

  • Strouhalová Jarmila napsal:

   manželovi je přes osmdesát let a nikde jsem nenašla registraci pro přihlášení od pátku 15.1.2021. Dále se chci zeptat od kdy bude a zda bude spuštěna registrace pro seniory nad 65 let- kde to mám hledat.
   mobil 737825423

 3. Milan Říha napsal:

  Nemůžu nalést e-mail k přihlášení na Centrální rezervační systém ! Mám jít k p. Blatnému nebo k p. Babišovi ?

 4. Miloš Ladman napsal:

  Na jakých on-line stránkách najdu formulář k přihlášení k očkování 85+?

 5. MUDr.Fajkusová Eva napsal:

  Jak je možné, že lidé, kteří mají 😯 let nejsou automaticky v registru, když kompletní údaje má zdravotní pojišťovna a bylo by jednoduché seznam zaslat do registrů příslušnému městu. ˇUplně se to vymyká opakovaným informacím, které vydává ministr zdravotnictví. Nechápu jak může dojít k takovému kolapsu.MU

 6. Alena Břízová napsal:

  Jsem imobilní, invalida 3.stupně. Kdy a jak se mohu registrovat a se mnou můj pečovatel?

 7. Alena Břízová napsal:

  Jsem imobilní, invalida 3.stupně. Kdy, kde a jak se mohu registrovat a se mnou můj pečovatel?

 8. Váš „Podrobný návod rezervačního systému krok za krokem“ s uvedenou platností
  dnes 16.1.2021 je nefunkční. Po kliknutí (dle bodu 1. a 2.) na prázdný rámeček se žádná zelená fajfka s nápisem nejsem robot neobjeví a proto není co odeslat.Co s tím? A nebo o víkendu máte víkend?

 9. Elena Koldová napsal:

  Dobrý den, potřebovala bych zrušit registraci k očkování mé matky, která je imobilní, aby ji mohl očkovat praktický lékař. Matka má několikanásobnou frakturu pánve a je ležící, v domácí péči. Kam se mám obrátit?
  Děkuji, s pozdravem
  Elena Koldová

 10. Frantisek Mikes napsal:

  Dobry den, v patek 5.3. odpoledmpne jsem se snazil zaregistrovat na ockovani, prihlasil jsem se a napsali mi, ze PIN 2 mi poslou behem nekolika malo dnu. Je utery vecer 9.3. a zatim nic neprislo. Myslite si, ze to mam nejekym zpusobem urgovat nebo co mam delat. Jsem bezradny. Mikes

 11. Dobrý den, dne 1.3. jsem se registrovala na očkování proti Covid 19.Pin pro přístup k registraci na očkování mám 960676. Jsem ročník 1948, mám angínu pectoris, astma a vysoký cholesterol. Všichni mí známí stejného ročníku i mladší jsou oočkováni . Manžel je očkovaný již 2 x. Mohu vůbec doufat, že budu očkovaná ? Děkuji za odpověď. Šrajerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *